SZKÓŁKA ZAKLICZYN

HISTORIA 

  Nasze gospodarstwo ogrodnicze powstało w 1976 roku. Dominującą produkcją w tym czasie były warzywa szklarniowe; ogórki i pomidory.

  W 2004 roku rozpoczęto reprodukcję cebul kwiatowych; hiacyntów i narcyzów, a w kolejnych latach również tulipanów, krokusów, czosnku ozdobnego i irysów holenderskich. Jednocześnie w tym czasie pod osłonami uprawiano ciągle warzywa.

  Od roku 2007 zaniechano zupełnie produkcji warzyw, na rzecz roślin ozdobnych, głównie ciętych tulipanów, kwiatów rabatowych i balkonowych oraz bylin. Dzisiaj wiodącą produkcją w naszej szkółce są nadal rośliny cebulowe (tulipany i narcyzy), byliny i róże w pojemnikach.

 W naszej ofercie znajdziecie Państwo również kolekcję pnączy (powojniki, wiciokrzewy, winobluszcze), drzewa i krzewy iglaste, drzewka owocowe (również z uprawy pojemnikowej), borówkę amerykańską oraz ozdobne drzewa i krzewy liściaste. W naszym punkcie sprzedaży, na terenie gospodarstwa czekamy na Państwa z fachową i miłą obsługą, atrakcyjnymi cenami oraz zawsze z najwyższej jakości materiałem roślinnym.

Zapraszamy do naszej szkółki

Karolina i Paweł Gac